warsztaty/wycieczki/podchody

,,Rowerem przez las, głeboki oddech wziąć czas“- pod tym hasłem przebiegał nasz rajd rowerowy, którego głównym celem było podziwianie piękna przyrody, a także promowanie rekreacyjnych form aktywności fizycznej. Jednym słowem połączyliśmy przyjemne z pożytecznym!

Gra terenowa , w której wzięli udział uczniowie klas I - III polegała na rozwiązaniu pięciu zadań związanych z segregacją śmieci i ponownym wykorzystaniu butelek PET.
ZADANIE 1: Wiem, gdzie wrzucać poszczególne odpady. Zadaniem uczniów było ustalić, do których pojemników należy wrzucić poszczególne odpady. Następnie uczniowie przyporządkowywali obrazki przedstawiające różne odpady do zdjęć pojemników w odpowiednim kolorze.
ZADANIE 2: „Do którego pojemnika?” Zadaniem uczniów było pokolorować pojemniki, a następnie połączyć odpowiedni pojemnik z właściwymi odpadami.
ZADANIE 3: „Przygotuj butelki PET do wyrzucenia”. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać labirynt.
ZADANIE 4: „Droga butelki PET”. Zadaniem uczniów było ułożyć we właściwej kolejności ilustracje przedstawiające poszczególne etapy drogi, jaką przebywa butelka PET od naszego domu do nowego produktu.

ZADANIE 5: „Drugie życie butelki PET”. Zadaniem uczniów było otoczyć pętlą te przedmioty, które mogą powstać z przetworzonych butelek PET.

W czerwcu 2021 r. mogliśmy poznać tajniki wiedzy przyrodniczej podczas wycieczek zorganizowanych w ramach programu edukacji ekologicznej, który był finansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Spacerowaliśmy szlakami Kampinoskiego Parku Narodowego i Arboretum w Rogowie. Odwiedziliśmy Muzeum Lasu i Drewna, w którym samodzielnie poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytania znajdujące się w przygotowanym dla nas quizie przyrodniczym. Podczas warsztatów edukacyjnych niejednokrotnie zadziwialiśmy swoimi wiadomościami na temat świata zwierząt i roślin. Po części warsztatowej przeszliśmy do przepięknego Arboretum, gdzie w otoczeniu wspaniałej przyrody mogliśmy podziwiać niezwykle okazałe gatunki drzew i krzewów. Zachęcamy do odwiedzenia tego ciekawego miejsca w województwie łódzkim, w końcu mamy wakacje! Naprawdę warto.

,,O Środowisko dbamy i czysty świat mamy“- hasło, którego autorami są nasi uczniowie, uczestnicy warsztatów ekologicznych, może stanowić podsumowanie ich działań w ramach zajęć służących pogłębianiu wiedzy na temat zagrożeń cywilizacyjnych, jakim są zanieczyszczenia powietrza. Uczniowie pracowali i rywalizowali w grupach, rozwiązywali zadnia, malowali i tworzyli hałsa promujące zachowania proekologiczne. A wszystko w otoczeniu leśnej zieleni.

Teren lasów w Kadzidłowej stał się miejscem gry terenowej ,,Zadbaj o klimat“. Uczniowie bardzo sprawnie pokonali trasę podchodów, rozwiązując quizy i krzyżowki, rozszyfrowując kody harceskie na kolejnych punktach kontrolnych. Nie obyło się bez zadań sprawnościowych. Doskonała zabawa sprzyjała integracji rówieśniczej. Młodzież z niecierpliwością czeka na kolejne ekologiczne wyzwania.